Przerwa techniczna

Informujemy, że w dniach 17-21 sierpień nie będzie możliwości składania zamówień w sklepie. Za utrudnienia przepraszamy.

Kineta z zasuwą 315 do rury korugowanej

Dostępność: w magazynie
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 486,00 zł 486.00
Cena netto: 395,12 zł
ilość szt.
* - Pole wymagane
Producent: Karmat
Kod producenta: K35P16ZB/K35P20ZB

Opis

Zastosowanie

Kineta z zasuwą burzową przeznaczona jest do zastosowania w sieci kanalizacji sanitarnej lub deszczowej. Zalecane miejsce montażu to rura przy kanalizacji pomiędzy budynkiem, a siecią główną. Studzienka z kinetą z zasuwą burzową spełnia funkcję studzienki rewizyjnej, równocześnie zabezpieczając budynek przed zalaniem.

Zasada działania

Występujące w kanalizacji zjawisko wstecznego przepływu, powoduje cofanie się ścieków do wnętrza budynku i zalania nisko położonych pomieszczeń. Może ono być spowodowane intensywnymi opadami, roztopami lub powodzią. Podczas normalnej pracy kinety z zasuwą burzową ścieki przepływają swobodnie, unosząc luźno zawieszoną klapę urządzenia. W momencie wystąpienia przepływu wstecznego zostaje on zatrzymany przez klapę dociśniętą do głowicy zasuwy. Proces ten przebiega całkowicie samoczynnie i nie wymaga obsługi. Zespół ruchomy urządzenia połączony jest na stałe z drążkiem aluminiowym zakończonym uchwytem. Pozwala to na łatwe wyjęcie tego elementu ze studzienki w celu dokonania przeglądu i konserwacji. Po dokonaniu przeglądu łatwo umieszczamy zespół z klapą za pomocą drążka z powrotem na swoim miejscu w studzience.

Zalety nowego rozwiązania

Standardowy sposób montażu zasuwy burzowej wymaga zastosowania drogich studni kanalizacyjnych włazowych plastikowych lub betonowych o średnicach od 800 do 1200 mm, których montaż wymaga użycia ciężkiego sprzętu. Studzienka z kinetą z zasuwą burzową KARMAT jest łatwa do zamontowania przez jedną osobę i co najistotniejsze, wielokrotnie tańsza. Wyjątkowo prosty i skuteczny mechanizm, możliwy dodatkowo do wyjęcia na powierzchnię gruntu bez wchodzenia do wnętrza, pozwala na zastosowanie studzienek rewizyjnych o znacznie mniejszej średnicy. Nie wymaga też wzywania specjalisty w celu konserwacji. Projektanci sieci kanalizacyjnej mogą zastosować studzienkę wyposażoną w kinetę z zasuwą burzową w miejscu przewidzianym przez przepisy dla zwykłej studzienki rewizyjnej. Zastosowanie do produkcji najwyższej jakości polipropylenu i stali chromoniklowej powoduje, że kienty z zasuwą burzową KARMAT są trwałe, odporne na korozję, ujemne temperatury i czynniki chemiczne. Są łatwe do zamontowania bez użycia ciężkiego sprzętu i odporne na osiadanie gruntu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl